"Nie mogę tego znieść". Zdobywca Złotej Piłki stanął w obronie Piotra Zielińskiego

"Nie mogę tego znieść". Zdobywca Złotej Piłki stanął w obronie Piotra Zielińskiego
Spada / pressfocus
Fabio Cannavaro stanął w obronie Piotra Zielińskiego. Zdobywca Złotej Piłki z 2006 roku jest zawiedziony tym, jak Napoli traktuje reprezentanta Polski.
Kontrakt Zielińskiego z obecnym klubem wygaśnie wraz z końcem czerwca. Reprezentant Polski jako wolny piłkarz ma przejść do Interu Mediolan.
Dalsza część tekstu pod wideo
29-latek w ostatnich miesiącach był karany za chęć odejścia z Napoli. Klub skreślił go nawet z listy zawodników uprawnionych do występu w wiosennej części Ligi Mistrzów. Ominął go dwumecz z Barceloną. W Serie A gra dość regularnie, choć nie ma już tak mocnej pozycji w drużynie, jak dawniej.
Zniesmaczony podejściem Napoli do Polaka jest Fabio Cannavaro. Jego zdaniem klub powinien pokazać większą klasę.
- Nie mogę znieść tego, jak potraktowano Zielińskiego. Dlaczego ktoś, kto przez osiem lat oddawał swoją duszę dla klubu, nie mógłby odejść wśród podziękowań? Jesteśmy naprawdę blisko tego, by musiał potajemnie uciekać nocą z Neapolu... - stwierdził Cannavaro.
Zieliński jest związany z Napoli od 2016 roku. Trafił do tego klubu z Udinese za 16 mln euro. Jego największym sukcesem jest mistrzostwo Włoch z sezonu 2022/23.
W tym sezonie Polak zagrał w 32 meczach we wszystkich rozgrywkach. Strzelił trzy gole i zanotował trzy asysty.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski02 Apr · 19:54
Źródło: Calciomercato

Przeczytaj również