"Nie zagrał w kadrze jeszcze dobrego meczu". Ostra opinia dziennikarza nt. Matty'ego Casha [WIDEO]

"Nie zagrał w kadrze jeszcze dobrego meczu". Ostra opinia dziennikarza nt. Matty'ego Casha [WIDEO]
Andrew Surma/Pressfocus
Matty Cash nie może zaliczyć minionego zgrupowania reprezentacji Polski do udanych. - Nie jest specjalnie kwestionowany, a ja uważam, że kwestionowany być powinien. Zagrał dziewięć minut w Pradze, które zostanie mocno zapamiętane - powiedział Krzysztof Marciniak w "International Level" na kanale Meczyki (YouTube).
Za nami pierwsze spotkania w eliminacjach EURO 2024. Reprezentacja Polski najpierw przegrała z Czechami 1:3, a następnie pokonała u siebie Albanię 1:0.
Dalsza część tekstu pod wideo
W meczu w Pradze od początku zagrał Matty Cash. Zawodnik Aston Villi przebywał jednak na boisku raptem dziewięć minut, bowiem z powodu kontuzji musiał opuścić boisko.
Wątek 25-latka został poruszony w najnowszym wydaniu "International Level" na kanale Meczyki (YouTube). Krzysztof Marciniak z "Canal+ Sport" wyraził jednoznaczną opinię na jego temat.
- Myślę, że jest niesprawiedliwie traktowany. Od momentu, kiedy przyszedł do tej drużyny, ktoś przyjął, że to jest nasz naturalny prawy obrońca i nie ma nikogo innego. Uważam, że nie zagrał w tej kadrze jeszcze dobrego meczu - powiedział.
- Nie jest specjalnie kwestionowany, a jego postawa wskazuje na to, że kwestionowany być powinien. Zagrał dziewięć minut w Pradze, które zostanie mocno zapamiętane - dodał.
- Absolutnie zasadna jest dyskusja, czy Matty Cash jest naszym podstawowym prawym obrońcą. Czy Frankowski mnie jakoś szczególnie przekonał? Nie, natomiast trzeba zwrócić uwagę, że w Lens zmienił się system i w ostatnich trzech meczach grał jako prawy obrońca. Zbiera tam dosyć poprawne noty, dlatego uważam, że dyskusja na temat obsady prawej obrony jest absolutnie otwarta - powiedział.
Matty Cash zadebiutował w reprezentacji Polski w 2021 roku. Obecnie ma na koncie 12 występów i jednego gola.
Cały program obejrzycie poniżej:
Redakcja meczyki.pl
Krystian Kobielski29 Mar 2023 · 15:04
Źródło: własne

Przeczytaj również