Niemcy mistrzami Europy U-21! Odzyskali tytuł po czterech latach, nie dali szans Portugalii [WIDEO]

Screen z TV
Reprezentacja Niemiec zwyciężyła 1:0 z Portugalią w finale mistrzostw Europy U-21. Bohaterem spotkania o złoty medal został Lukas Nmecha, który wykończył zespołową akcję zespołu.
W fazie pucharowej nasi zachodni sąsiedzi uporali się z Danią oraz Holandią. Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego okazali się natomiast lepsi od Włochów i Hiszpanów.
W pierwszych minutach to Portugalczycy byli stroną przeważającą. W trzeciej minucie dobrej sytuacji nie wykorzystał Diogo Dalot, który z dość ostrego kąta trafił w boczną siatkę. Po chwili spudłował także Tiago Tomas.
Później rosła jednak przewaga Niemców. W 15. minucie o włos od szczęścia był Florian Wirtz. Po jego uderzeniu i rykoszecie futbolówka trafiła w poprzeczkę.
Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy, ale dużą zasługę miał w tym portugalski bramkarz, Diogo Costa. W znakomitym stylu powstrzymał Lukasa Nmechę oraz Arne Maiera.
Na początku drugiej połowy Niemcy dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Po składnej zespołowej akcji Ridle Baku zagrał z prawej strony do Nmechy, a ten minął bramkarza i umieścił piłkę w praktycznie pustej bramce.
W 72. minucie niewiele brakowało, aby wynik podwyższył Karim Adeyemi. Napastnik Red Bulla Salzburg nie zdołał jednak dobrze wykończyć kontry.
W końcówce Portugalczycy rzucili się do ataku, lecz nie byli już w stanie odwrócić losów meczu. Niemcy odzyskali więc mistrzowski tytuł po czterech latach. Poprzednio triumfowali, gdy turniej rozgrywany był w naszym kraju.
Maciej Pietrasik06 Jun 2021 · 22:53