Niemcy odrobili straty i znów triumfują! Cudowny strzał z dystansu przyczynił się do zwycięstwa [WIDEO]

Screen/Twitter
Reprezentacja Niemiec pokonała w meczu towarzyskim Holandię (2:1). Ozdobą wtorkowego spotkania było trafienie Maximiliana Mittelstadta, który przyczynił się do triumfu.
Ostatnie miesiące są wyjątkowo nierówne dla Niemców. Drużyna Juliana Nagelsmanna odniosła zaledwie dwa zwycięstwa w pięciu meczach. Byli mistrzowie świata pokonali USA (3:1) oraz Francję (2:0). We wtorek rywalem Niemców w meczu towarzyskim byli Holendrzy.
Początek tego starcia należał do ekipy Ronalda Koemana. Już w 4. minucie błąd Niemców w rozegraniu piłki wykorzystał Memphis Depay. Piłkarz Atletico Madryt przejął futbolówkę, a następnie dograł do Joeya Veermana, który uderzeniem z woleja otworzył wynik pojedynku.
Euforia po stronie Holendrów nie trwała jednak długo. Siedem minut później do remisu (1:1) doprowadził Maximilian Mittelstadt. Lewy obrońca Stuttgartu popisał się pięknym strzałem sprzed pola karnego. Piłka uderzona przez Niemca odbiła się od poprzeczki i zatrzepotała w siatce.
Po bramce dla Niemców tempo gry zdecydowanie zwolniło. Przed przerwą niezłej sytuacji do strzelenia gola nie wykorzystał Ilkay Gundogan. Gracz Barcelony został zatrzymany przez bramkarza.
W drugiej odsłonie bliski wpisania się na listę strzelców był Depay. Jego uderzenie przeleciało jednak na bramką rywali.
Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry bohaterem Niemców został Niclas Fullkrug. Napastnik Borussii Dortmund zapewnił swojej kadrze triumf (2:1) w jednym z ostatnich sprawdzianów przed rozgrywanymi w ich kraju mistrzostwami Europy.
Piotr Sidorowicz 26 Mar · 22:38