Niemiec powiedział to o Kamińskim. "Należy do najlepszych"
Jakub Kamiński zbiera bardzo dobre recenzje za występy w FC Koeln. 23-latka w rozmowie z WP Sportowe Fakty pochwalił Uwe Boedeker, dziennikarz express.de.
Kamiński nie zdołał pokazać pełni potencjału w Wolfsburgu. W poprzednich sezonach często musiał akceptować rolę rezerwowego. Latem podjął słuszną decyzję o przenosinach do FC Koeln.
Wszechstronny zawodnik stał się kluczowym elementem w układance Lukasa Kwasnioka. Trener praktycznie w każdym meczu stawia na Polaka, który sprawdza się jako wahadłowy, skrzydłowy czy nawet "dziesiątka" lub "ósemka".
W tym sezonie Bundesligi Kamiński rozegrał 20 meczów, notując pięć goli i jedną asystę. Włodarze z Kolonii najprawdopodobniej aktywują opcję wykupu za 5,5 mln euro.
- Żaden kibic nie musi się martwić, ponieważ Kamiński pokazuje tydzień po tygodniu, że należy do najlepszych zawodników FC Koeln. Najlepiej jednak mógłby zaprezentować swoje atuty jako ofensywny pomocnik lub skrzydłowy, co być może byłoby korzystniejsze zarówno dla niego, jak i dla zespołu - powiedział Uwe Boedeker w rozmowie z WP Sportowe Fakty.
- Myślę, że FC Koeln skorzysta z opcji wykupu, która pozostanie możliwa nawet dwa tygodnie po zakończeniu sezonu. Do tej pory kibice i eksperci uznają Kamińskiego za najlepszy transfer Kolonii w tym sezonie. Jest szybki, bardzo dobry technicznie, świetnie rozumie grę i dysponuje dużą wytrzymałością - dodał dziennikarz portalu express.de.
Koeln zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w Bundeslidze. Najbliższym rywalem podopiecznych Lukasa Kwasnioka będzie RB Lipsk.