Niemożliwe! Tego trenera chce Napoli, sensacyjny wybór

Niemożliwe! Tego trenera chce Napoli, sensacyjny wybór
Alessandro Garofalo / pressfocus
Napoli szykuje się do kolejnej zmiany trenera. Według dziennikarzy Il Mattino mistrzowie Włoch chcieliby zatrudnić Massimiliano Allegriego.
W ostatnich miesiącach karuzela szkoleniowców na Stadio Diego Maradona kręci się w niewyobrażalnym tempie. Po sezonie mistrzowskim Rudi Garcia zastąpił na stanowisku Luciano Spallettiego.
Dalsza część tekstu pod wideo
Francuz już w połowie listopada został zwolniony. "Strażakiem" do końca sezonu miał być zatem Walter Mazzarri. Włoch wytrwał w Neapolu zaledwie trzy miesiące. Aktualnie drużynę tymczasowo prowadzi Francesco Calzona. Wiadomo jednak, że umowa selekcjonera reprezentacji Słowacji z włoskim klubem obowiązuje tylko do 30 czerwca.
Według Il Mattino Aurelio De Laurentiis chciałby zatrudnić Massimiliano Allegriego. Od kilku tygodni media na Półwyspie Apenińskim sugerują, że po zakończeniu sezonu Juventus pożegna się z 56-latkiem.
Zwolennikiem zatrudnienia Allegriego miałby też być Giovanni Manna. Obecnie pełni on funkcję dyrektora "Starej Damy", jednak wiadomo już, że niedługo przeniesie się do Neapolu. W Turynie jego współpraca z Allegrim układała się doskonale, co przemawia za tym ruchem.
Jeśli Allegri trafiłby do Napoli, można byłoby oczywiście mówić o pewnego rodzaju zdradzie. Kibice "Azzurrich" i "Bianconerich" zdecydowanie nie darzą się sympatią. W przeszłości fani z Południa mieli choćby problem z wybaczeniem Gonzalo Higuainowi przenosin z Neapolu do stolicy Piemontu.

Przeczytaj również