Niepokonana! Arka Gdynia coraz bliżej Ekstraklasy. Kapitalna seria [WIDEO]

Piotr Matusewicz / pressfocus
Mateusz - Hawrot
Mateusz Hawrot21 Apr · 14:38
Arka Gdynia pewnie zmierza po awans do Ekstraklasy. Gdynianie wygrali u siebie 2:0 z Wisłą Płock. W 2024 r. są niepokonani.
Arka przystąpiła do tego spotkania z misją zrobienia kolejnego kroku w kierunku awansu i jednocześnie utrzymania niewielkiego dystansu punktowego do prowadzącej w tabeli Lechii Gdańsk, która w sobotę pokonała Górnik Łęczna. Wisła z kolei walczy o udział w barażach.
Spotkanie źle rozpoczęło się dla gospodarzy, bo już po paru minutach uraz mięśniowy zgłosił Janusz Gol. Lider drugiej linii Arki musiał opuścić boisko.
“Żółto-Niebieskim” nie kleiła się gra. To goście przeważali, ale długo czekali na pierwszą poważną okazję bramkową. Ta nadarzyła się w 25. minucie, gdy Fryderyk Gerbowski trafił w słupek.
Odpowiedź Arki była błyskawiczna i skuteczna. Po kilkudziesięciu sekundach świetną akcję przeprowadził Olaf Kobacki, który precyzyjnym uderzeniem strzelił gola na 1:0.
Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Sytuacji było jak na lekarstwo.
Druga połowa także nie rozpieszczała. Arka kontrolowała jednak bieg wydarzeń i dążyła po drugiego gola. Kilka razy brakowało jej precyzji, ale w końcu dopięła swego.
W 68. minucie Kacper Skóra przebiegł z piłką kilkanaście metrów i pięknym strzałem sprzed pola karnego podwyższył wynik na 2:0.
Rozochoceni gdynianie szukali kolejnego gola, momentami wręcz bawiąc się na boisku. Swoje szanse mieli m.in. Skóra czy Karol Czubak.
Więcej bramek jednak nie padło. Arka spokojnie dowiozła zasłużone zwycięstwo i zbliżyła się do awansu do Ekstraklasy. W 2024 r. jest jedyną niepokonaną drużyną Fortuna 1 Ligi.