Niesamowite odrodzenie AC Milanu! Decydujący gol w doliczonym czasie gry [WIDEO]

Niesamowite odrodzenie Milanu! Decydujący gol w doliczonym czasie gry [WIDEO]
AC Milan zdobył komplet punktów w meczu z Udinese. "Rossoneri" po znakomitej końcówce wygrali 3:2.
Początek meczu był dość wyrównany. W 11. minucie Olivier Giroud mógł stworzyć zagrożenie pod bramką Maduki Okoye, ale został zablokowany. W kolejnej akcji Francuz oddał strzał, po którym interweniował golkiper gospodarzy.
Giroud był najaktywniejszym zawodnikiem w pierwszym fragmencie spotkania. W 19. minucie Okoye odbił piłkę po następnej próbie doświadczonego napastnika "Rossonerich".
Olivier Giroud w meczu Milan - Newcastle
Mark Cosgrove / pressfocus
W końcu do ataku ruszyła ekipa Udinese. Lorenzo Lucca próbował przebić się przez duet Kjaer - Gabbia, jednak został zatrzymany.
W 32. minucie Ruben Loftus-Cheek płaskim strzałem otworzył wynik meczu. Pomocnik wbiegł z drugiej linii w pole karne i wykorzystał dogranie Theo Hernandeza.
Niedługo potem mecz został przerwany. Wszystko z powodu skandalicznego zachowania kibiców Udinese, którzy rasistowsko obrazili Mike'a Maignana, o czym szerzej informowaliśmy TUTAJ. Po tym incydencie piłkarze obu drużyn zeszli do szatni.
Piłkarze Milanu po zejściu do szatni w meczu z Udinese
Po kilku minutach wznowiono grę. W 42. minucie Lazar Samardzić doprowadził do remisu, oddając precyzyjne uderzenie sprzed pola karnego. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.
Na początku drugiej połowy Samardzić znów chciał wpisać się na listę strzelców. Tym razem Maignan uporał się z próbą serbskiego pomocnika.
W 62. minucie Florian Thauvin doprowadził do wyniku 2:1. Zawodnik Udinese wykorzystał błędy Theo Hernandeza i Tijjaniego Reijndersa, a następnie pokonał Maignana strzałem lewą nogą.
Gospodarze kontynuowali napór na bramkę Milanu. W 68. minucie Maignan powstrzymał Lorenzo Luccę. Francuz obronił też strzał Kingsleya Ehizibue.
W 83. minucie goście doprowadzili do remisu. Najpierw futbolówka po uderzeniu Giroud odbiła się od poprzeczki i zatańczyła na linii bramkowej. Z najbliższej odległości do siatki trafił Luka Jović.
W doliczonym czasie gry Milan strzelił gola na wagę zwycięstwa. Po rzucie rożnym Giroud zgrał piłkę do Okafora, który trafił do siatki.
Milan wygrał 3:2 i jest obecnie na trzecim miejscu w Serie A. Udinese zajmuje 16. lokatę.
Adam Kłos20 Jan · 22:48