Niesamowity wyczyn! Bohater Atalanty przeszedł do historii

Spada/LaPresse / pressfocus
Ademola Lookman został bezdyskusyjnym bohaterem finału Ligi Europy. Nigeryjczyk przeszedł do historii po spektakularnym występie z Bayerem Leverkusen.
Atalanta Bergamo musiała mierzyć się z drużyną, na którą dotychczas nie było mocnych w tym sezonie. Podopieczni Xabiego Alonso nie przegrali żadnego z 51 ostatnich meczów.
Mistrzowie Niemiec kompletnie nie radzili sobie jednak z kryciem Ademoli Lookmana. W 12. minucie Nigeryjczyk trafił do siatki, wykorzystując dogranie Davide Zappacosty.
W 26. minucie skrzydłowy skompletował dublet. Tym razem efektownie przedryblował Granita Xhakę i skończył akcję precyzyjnym strzałem.
W drugiej połowie Lookman dobił bezradnych zawodników z Leverkusen. Minął Edmonda Tapsobę, huknął w okienko i po raz trzeci wpisał się na listę strzelców. Dzięki niemu Atalanta wygrała 3:0.
Lookman zapisał się w historii europejskich pucharów. Został on pierwszym zawodnikiem, który strzelił hat-tricka w finale Ligi Europy.
W tym sezonie Lookman wystąpił w 43 spotkaniach "La Dei". Zanotował w nich 15 bramek i osiem asyst.
Umowa Nigeryjczyka z klubem z Bergamo obowiązuje do 2026 roku. Portal Transfermarkt wycenia go na 30 mln euro.
Adam Kłos22 May · 22:53
Źródło: Twitter