Niespodzianka w Pucharze Króla. Sevilla przegrała z CD Mirandes

Simona Bottone / shutterstock.com
CD Mirandes pokonał przed własną publicznością Sevilla FC 3:1 (2:0) w ostatnim meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Króla.
Na Estadio Municipal de Anduva dwubramkowe prowadzenie gospodarzom w pierwszej połowie zapewnił Matheus Aias Barrozo. Brazylijczyk najpierw zaskoczył golkipera wyżej notowanych rywali strzałem w długi róg, a kwadrans przed przerwą podwyższył kapitalnym uderzeniem z dystansu.
Zespół z Andaluzji pogrążył jeszcze pięć minut przed końcem Alvaro Rey, który po indywidualnej akcji popisał się sprytnym strzałem w krótki róg. Wcześniej rzut karny zmarnował Alvaro Pena, którego uderzenie obronił Czech Tomas Vaclik. Rozmiary sensacyjnej przegranej gości zmniejszył już w doliczonym czasie gry Nolito.
"Los Rojillos" to ósmy zespół, który wywalczył awans do ćwierćfinału. Wcześniej do tego etapu rozgrywek przebiły się Athletic Bilbao, Valencia CF, Real Sociedad San Sebastian, Villarreal CF, Real Madryt, Granada CF i FC Barcelona.