Kompletnie niespodziewani kandydaci do gry w FC Barcelonie. Wiadomo, kto może zastąpić Ter Stegena

Kompletnie niespodziewani kandydaci do gry w Barcelonie. Wiadomo, kto może zastąpić Ter Stegena
Mateusz Porzucek/Pressfocus
W najbliższym czasie Marc-Andre ter Stegen nie zdoła pomóc FC Barcelonie. Dziennikarze "Mundo Deportivo" zdradzili, że klub rozważa pozyskanie tymczasowego następcy 31-latka.
W trakcie ostatniej przerwy reprezentacyjnej Ter Stegen doznał urazu pleców. Problemy zdrowotne okazały się na tyle poważne, że bramkarz podda się operacji.
Dalsza część tekstu pod wideo
Według katalońskiej prasy absencja reprezentanta Niemiec potrwa od dwóch do trzech miesięcy. "Barca" zaczęła zatem rozglądać się za bramkarzami, którzy mogliby wypełnić lukę w składzie.
"Mundo Deportivo" przekazało, że uwagę włodarzy Barcelony przykuwają dwa nazwiska. Klub wykazuje zainteresowanie Davidem de Geą i Sergio Asenjo.
De Gea od 1 lipca jest wolnym zawodnikiem. Manchester United nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Hiszpanem. W ostatnich dniach 33-latek był łączony z Newcastle, jednak na razie obie strony nie doszły do żadnego porozumienia.
Bez klubu pozostaje również Sergio Asenjo, który na początku września pożegnał się z Realem Valladolid. 34-latek dysponuje sporym doświadczeniem na hiszpańskich boiskach, o czym świadczy bilans 308 meczów w La Lidze.
Na razie Barcelona nie podjęła jeszcze finalnej decyzji o zakontraktowaniu dodatkowego bramkarza. Jeśli klub jednak zrezygnuje ze wzmocnień, numerem 1 między słupkami pozostanie Inaki Pena, który w tym sezonie rozegrał już trzy mecze, notując jedno czyste konto.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos06 Dec 2023 · 09:25
Źródło: Mundo Deportivo

Przeczytaj również