Niespodziewany ruch Dawida Kownackiego? Reprezentant Polski może wyjechać z Niemiec

Niespodziewany ruch Dawida Kownackiego? Reprezentant Polski może wyjechać z Niemiec
fot. Pixathlon/Pressfocus.pl
Dawid Kownacki jest regularnie łączony z odejściem z Fortuny Dusseldorf. Według duńskiego "EkstraBladet" reprezentantem Polski interesuje się Midtjylland.
W tym sezonie Dawid Kownacki znajduje się w wyśmienitej formie. W samej 2. Bundeslidze Polak strzelił już 8 goli i zanotował 6 asyst.
Dalsza część tekstu pod wideo
W związku z tym reprezentant "Biało-czerwonych" przyciągnął duże zainteresowanie. Mówiło się między innymi o potencjalnym wyjeździe do PSV, ale teraz na horyzoncie pojawił się inny chętny.
Według "EkstraBladet" możliwość sprowadzenia 24-letniego zawodnika sonduje Midtjylland. Duńczycy postrzegają Kownackiego jako swój główny cel transferowy i chcą wykorzystać sprzyjającą sytuację kontraktową.
Obecna umowa piłkarza jest bowiem ważna tylko do 30 czerwca 2023 roku. Na ten moment niewiele wskazuje na to, aby miała zostać przedłużona, dlatego Fortuna może przystać na konkretną ofertę, o ile taka się ostatecznie pojawi.
Wspomniany portal dodaje, że Niemcy oczekują 2 milionów euro za 7-krotnego reprezentanta Polski. Duńczycy chcą negocjować tę kwotę, ale rozmowy rzekomo przebiegają po myśli przedstawicieli Midtjylland.
Na stałe Dawid Kownacki trafił do ekipy z Dusseldorfu w 2020 roku. Niemcy wyłożyli wówczas ponad 6 milionów euro.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk30 Jan 2023 · 13:40
Źródło: EkstraBladet

Przeczytaj również