Norwich City ucieka rywalom. Przemysław Płacheta zagrał jako napastnik

Paul Chesterton/Focus Images/MB Media/PressFocus
Norwich City pokonało na wyjeździe Stoke City 3:2 we wtorkowym meczu Championship. Drużyna Przemysława Płachety umocniła się na pozycji lidera tabeli zaplecza angielskiej ekstraklasy.
W spotkaniu dwóch kandydatów do awansu do Premier League podopieczni Daniela Farke prowadzili już różnicą trzech goli po bramce Emiliano Buendii oraz dwóch trafieniach Teemu Pukkiego.
W 60. minucie na boisku pojawił się rezerwowy tym razem Przemysław Płacheta. Reprezentant Polski został następnie przesunięty na pozycję jedynego wysuniętego napastnika po tym, jak drugą żółtą kartką ukarany został Buendia.
Stoke zdołało odrobić dwie bramki straty, ale komplet punktów pojechał ostatecznie do wschodniej części Anglii. Norwich prowadzi w tabeli Championship z jednym “oczkiem” przewagi nad innym spadkowiczem z Premier League - Bournemouth.
W innym wtorkowym spotkaniu angielskiej drugiej klasy rozgrywkowej Barnsley Michała Helika uległo u siebie 0:1 Brentford. Polski środkowy obrońca rozegrał 90 minut, ale nie powstrzymał wicelidera klasyfikacji strzelców rozgrywek - Ivana Toneya, który strzelił jedynego gola meczu.