Nowe informacje ws. Lewandowskiego i Świderskiego! Znamy szczegóły [NASZ NEWS]

Nowe informacje ws. Lewandowskiego i Świderskiego! Znamy szczegóły [NASZ NEWS]
Piotr Matusewicz / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Krystian Kobielski11 Jun · 09:30
Robert Lewandowski i Karol Świderski zakończyli mecz z Turcją z urazami. Jak wygląda sytuacja z ich zdrowiem? Czy zdążą na EURO 2024? Nowe informacje w ich sprawie podali Tomasz Włodarczyk i Łukasz Wiśniowski, dziennikarze Meczyki.pl.
Reprezentacja Polski w ostatnim teście przed mistrzostwami Europy po golach Karola Świderskiego i Nicoli Zalewskiego pokonała Turcję 2:1. Bramki możecie zobaczyć TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Po meczu dużo jednak mówiło się o Robercie Lewandowskim i wspomnianym Świderskim, którzy jeszcze w pierwszej połowie z powodu kontuzji musieli opuścić boisko. Napastnik Hellasu Werona nabawił się urazu podczas cieszynki po zdobyciu gola, natomiast "Lewy" - jak przekazał w rozmowie z dziennikarzami Jan Bednarek - poczuł dyskomfort w mięśniu dwugłowym.
Jak wygląda obecnie ich sytuacja? Czy będą gotowi na EURO 2024? Nowe informacje w tej sprawie podali Tomasz Włodarczyk i Łukasz Wiśniowski, dziennikarze Meczyki.pl.
- Lewandowski przejdzie dziś drobne badania, ale nikt z otoczenia kadry nie uważa, że to jest coś poważnego. Jego zejście to była prewencja i to przez wielkie "P" - przekazał Wiśniowski.
- Co do Karola Świderskiego - diagnoza jest w miarę łaskawa. Na ten moment ludzie ze sztabu reprezentacji twierdzą, że jego przerwa potrwa ok. cztery dni. Piłkarz był w dobrym humorze i ta kontuzja raczej nie zdyskwalifikuje go z dalszego udziału na EURO 2024 - poinformował.
- Karol Świderski - staw skokowy, ale nie wyklucza go na więcej niż kilka dni. Praca z fizjoterapeutami, odpoczynek i wszystko powinno być z nim porządku - powiedział Włodarczyk.
- Lewandowski jest mega świadomy. Jeśli poczuł mały dyskomfort, to uznał, że nie ma sensu ryzykować - dodał redaktor naczelny Meczyki.pl.
Reprezentacja Polski zagra pierwszy mecz na EURO 2024 już 16 czerwca. Rywalem biało-czerwonych będzie Holandia.
Nadajemy z Hanoweru:
Redakcja meczyki.pl
Krystian Kobielski11 Jun · 09:30
Źródło: własne

Przeczytaj również