Nowy rekord mistrzostw Europy. Neuer przeszedł do historii

Nowy rekord mistrzostw Europy. Neuer przeszedł do historii
Manuel Blondeau/AOP.Press/SIPA / pressfocus
Manuel Neuer w niedzielnym spotkaniu ze Szwajcarią ustanowił nowy rekord mistrzostw Europy. Trzecim meczem fazy grupowej zapisał się w historii czempionatu.
Golkiper Bayernu Monachium od wielu lat jest numerem jeden w bramce niemieckiej kadry. Nie zmieniło się to nawet po odejściu Joachima Loewa.
Dalsza część tekstu pod wideo
Julian Nagelsmann od dawna podkreślał, że to właśnie Neuer będzie podstawowym golkiperem podczas EURO 2024. Decyzji nie zamierzał zmieniać.
Doświadczony bramkarz z dobrej strony pokazał się w meczach ze Szkocją oraz Węgrami. Niemiecki selekcjoner nie zamierzał dokonywać zmian na ostatnie spotkanie fazy grupowej.
Wraz z pierwszym gwizdkiem meczu we Frankfurcie Neuer ustanowił nowy rekord mistrzostw Europy. Został bramkarzem z największą liczbą występów na EURO w historii.
Spotkanie ze Szwajcarią jest dla golkipera 18. meczem w mistrzostwach Europy. Wyprzedził tym samym Gianluigiego Buffona oraz Edwina van der Sara.
Jest niemal pewne, że Neuer będzie śrubował swój rekord. Niemców czeka bowiem co najmniej jedno spotkanie w fazie pucharowej.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik23 Jun · 21:57
Źródło: Opta

Przeczytaj również