Nowy reprezentant Polski na celowniku Rakowa. Wiemy, jaki jest plan [NASZ NEWS]

Nowy reprezentant Polski na celowniku Rakowa. Wiemy, jaki jest plan [NASZ NEWS]
Krzysztof Porebski / pressfocus
Tomasz - Włodarczyk
Tomasz Włodarczyk30 May · 14:50
Raków Częstochowa wykazał zainteresowanie nowym reprezentantem Polski. Pozyskanie piłkarza będzie jednak bardzo trudne, a jego przyszłość w dalszym ciągu pozostaje sprawą otwartą.
Raków Częstochowa pytał o możliwość sprowadzenia Oliwiera Zycha. 19-latek pojedzie z reprezentacją Polski na EURO 2024 jako czwarty bramkarz. A co po turnieju?
Dalsza część tekstu pod wideo
Zych to jeden z lepszych bramkarzy ostatniego sezonu Ekstraklasy. Nastolatek, który miniony sezon spędził na wypożyczeniu do Puszczy Niepołomice, został nominowany do nagrody najlepszego golkipera ligi, którą zgarnął ostatecznie Mateusz Kochalski. Swoja postawą wzbudził jednak duże zainteresowanie potencjalnych pracodawców. Chętnie widziałby go u siebie Raków Częstochowa (który zresztą walczy też o Kochalskiego).
Młody miał być nawet numerem jeden na liście Rakowa na tę pozycję, ale według naszej wiedzy transfer będzie trudny do przeprowadzenia. Zych ma bowiem inne plany. Chce wrócić do Aston Villi i ewentualnie znów pójść na wypożyczenie. Ale tym razem już na Wyspach Brytyjskich - na przykład do Championship.
- To chyba była ich [Rakowa - przyp. red.] "jedynka", ale plan na Oliwiera Zycha jest zupełnie inny. On dostał powołanie jako czwarty bramkarz do reprezentacji Polski. Żaden polski klub nie będzie jego miejscem zatrudnienia, wróci do Anglii. Słyszę, że Aston Villa, która dostała się do fazy grupowej Ligi Mistrzów, nie tak łatwo go wypożyczy. (…) Jego planem było, żeby został wypożyczony na poziom Championship, nawet do jakiegoś klubu z Ligue 1, żeby być pod lupą tych angielskich klubów, więc Raków nie będzie tym kierunkiem - mówił Tomasz Włodarczyk podczas Okna Transferowego na kanale Meczyki.pl na YouTube.
Zych był wypożyczony na miniony sezon z Aston Villi do Puszczy Niepołomice. W Polsce rozegrał 26 spotkań, w których zachował siedem czystych kont.
Oglądaj Okno Transferowe:

Przeczytaj również