Obłędny gol piętą w 95. minucie! AC Milan przegrał po katastrofalnej końcówce [WIDEO]

Atalanta wygrała 3:2 z Milanem. Bohaterem spotkania został Luis Muriel, który w samej końcówce strzelił efektownego gola.
Już na początku meczu Olivier Giroud był bliski zdobycia bramki. Francuz otrzymał podanie od Christiana Pulisica, ale został zablokowany przez wracającego obrońcę "La Dei".
Następnie do ataku ruszyli gospodarze. Wynik meczu powinien otworzyć Charles De Ketelaere, który fatalnie spudłował z bliskiej odległości.
W 27. minucie Fikayo Tomori był bliski strzelenia gola. Ederson wyręczył Juana Musso i wybił futbolówkę, która zmierzała do siatki.
Po dwóch kwadransach Ederson zanotował niebezpieczną stratę na własnej połowie. Olivier Giroud nie wykorzystał błędu Brazylijczyka.
W 39. minucie Teun Koopmeiners zachował czujność i szybko wrzucił piłkę z autu. Ademola Lookman wykończył akcję precyzyjnym strzałem.
Jeszcze przed przerwą mediolańczycy doprowadzili do remisu. Alessandro Florenzi dośrodkował do Giroud, który strzelił gola głową.
W 55. minucie Ademola Lookman skompletował dublet. Znakomicie w tej akcji zachował się De Ketelaere, który zszedł bliżej lewego skrzydła i obsłużył Nigeryjczyka idealnym podaniem.
Po chwili Stefano Pioli przeprowadził zaskakującą zmianę. "Rossoneri" musieli odrabiać straty, ale trener zdjął z boiska Samuela Chukwueze, którego zastąpił Ismael Bennacer.
W 71. minucie Giorgio Scalvini został w polu karnym Milanu po rozegraniu rzutu rożnego. Piłka spadła pod nogi stopera, który próbował oddać strzał piętą. Mike Maignan spokojnie poradził sobie z niezbyt dobrą próbą rywala.
W 76. minucie Scalvini poradził sobie z dwoma rywalami, po czym uderzył prosto w Maignana. Francuz poradził sobie jeszcze z dobitką Lookmana. Nigeryjczyk mógł na raty wykończyć akcję, jednak przy drugiej próbie huknął obok słupka.
Niewykorzystane sytuacje w końcu się zemściły. W 79. minucie Pulisic zagrał z lewego skrzydła do Luki Jovicia, który lewą nogą trafił do siatki.
W doliczonym czasie gry Davide Calabria wyleciał z boiska. Prawy obrońca obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.
Atalanta błyskawicznie wykorzystała grę w przewadze. W 95. minucie Luis Muriel odnalazł się w polu karnym i strzelił przepięknego gola piętą.
Atalanta wygrała 3:2 i wskoczyła na siódme miejsce w tabeli. Milan jest trzeci.
Adam Kłos09 Dec 2023 · 19:58