Obrońca Arsenalu doznał poważnej kontuzji. Gigantyczny pech nowego nabytku "Kanonierów"

SPP/Pressfocus
Arsenal rozpoczął sezon od zwycięstwa 2:1 z Nottingham Forest. W trakcie spotkania jeden z podopiecznych Mikela Artety doznał poważnego urazu.
Kilka tygodni temu "Kanonierzy" sfinalizowali transfer Jurriena Timbera. Ajax Amsterdam sprzedał 22-latka za 40 mln euro.
Holender doskonale odnalazł się w nowym zespole. Obrońca grał na wysokim poziomie w trakcie przedsezonowych sparingów.
W meczu z Nottingham Arteta postawił na Timbera od pierwszej minuty. Na początku drugiej połowy defensor musiał opuścić boisko z powodu problemów zdrowotnych.
Sami Mokbel z "Daily Mail" przekazał, że badania potwierdziły uraz kolana reprezentanta "Oranje". Uszkodził on więzadło krzyżowe, przy czym na razie nie pojawiły się doniesienia o całkowitym zerwaniu. Zdaniem dziennikarza Timber raczej będzie pauzował przez kilka miesięcy, a nie tygodni.
W starciu z Nottingham kontuzjowanego Timbera zastąpił Takehiro Tomiyasu. Na lewej obronie minuty powinni też zbierać Ołeksandr Zinczenko i Jakub Kiwior.
Adam Kłos14 Aug 2023 · 18:02
Źródło: Daily Mail