Obroniony karny i gruby błąd Kamila Grabary. FC Kopenhaga przegrała w szlagierze [WIDEO]

Trudny wieczór dla Kamila Grabary. Polak co prawda obronił rzut karny, ale też popełnił duży błąd w meczu na szczycie duńskiej ekstraklasy. Jego FC Kopenhaga przegrała na wyjeździe z FC Midtjylland 0:2.
Walka o mistrzostwo Danii jest bardzo zacięta. Przed tą kolejką w tabeli prowadziło Broendby, ale miało zaledwie punkt przewagi nad Midtjylland i Kopenhagą.
Bezpośrednie starcie tych drużyn miało zatem wielkie znaczenie dla układu tabeli. Midtjylland objęło prowadzenie już w pierwszej połowie. Piłkę do bramki Grabary skierował Soerensen.
Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie w 52. minucie. Do rzutu karnego podszedł Cho, ale jego intencje wyczuł Grabara i złapał piłkę.
To jednak błąd Polaka ostatecznie przekreślił nadzieje Kopenhagi na wywalczenie remisu. Już w doliczonym czasie Grabara źle odegrał piłkę w kierunku jednego z obrońców. Przechwycił ją Osorio i bez problemu wpakował do bramki.
Kopenhaga po drugiej w tym sezonie porażce z Midtjylland zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Zespół z Herning wysunął się na prowadzenie, ale może je stracić, jeśli swój mecz w tej kolejce wygra Broendby.