Odkrycie MŚ 2022 wycenione przez swój klub. Atrakcyjna oferta, FC Barcelona uprzejmie podziękowała

Odkrycie MŚ 2022 wycenione przez swój klub. Atrakcyjna oferta, FC Barcelona uprzejmie podziękowała
ANP/SIPA USA/PressFocus
Sofyan Amrabat może niebawem zmienić klub. Fiorentina dokonała już wyceny swojego zawodnika, który zrobił świetne wrażenie podczas MŚ 2022. Oczekiwania Włochów nie sięgają nawet 50 mln euro.
Sofyan Amrabat był jednym z liderów reprezentacji Maroka, czyli czwartej drużyny tegorocznego mundialu. Defensywny pomocnik pokazał się z dobrej strony we właściwie każdym spotkaniu, co zaowocowało zainteresowaniem ze strony czołowych ekip Europy.
Dalsza część tekstu pod wideo
O piłkarza Fiorentiny pytali już przedstawiciele FC Barcelony, Liverpoolu oraz Tottenhamu. Początkowo działacze włoskiego klubu niechętnie podchodzili do tematu sprzedaży piłkarza i utrzymywali, że zrobią wszystko, aby podpisał on nowy kontrakt. Ostatecznie jednak dokonali wyceny odkrycia MŚ 2022.
Dziennikarz Toni Juanmartí informuje, że "Viola" chce otrzymać około 40 mln euro za Marokańczyka. Kwota ta z jednej strony jest atrakcyjna, z drugiej zaś obecna umowa 26-latka jest ważna do 30 czerwca 2024 roku, dlatego to jeden z ostatnich momentów, aby Włosi zarobili na pomocniku.
Wspomniany reporter "Relevo" dodaje, że z wyścigu o Amrabata na ten moment wycofała się FC Barcelona. "Duma Katalonii" szuka wprawdzie zawodników do wzmocnienia drugiej linii, ale oczekiwania Fiorentiny przerastają jej obecne możliwości finansowe.
Marokańczyk gra we Florencji od 2020 roku. W ciągu dwóch lat zaliczył 78 występów i strzelił jednego gola.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk18 Dec 2022 · 09:49
Źródło: Toni Juanmartí

Przeczytaj również