"Ofensywą wygrywa się mecze, a defensywą mistrzostwo". Kosta Runjaic świadomy problemów Legii Warszawa

"Ofensywą wygrywa się mecze, a defensywą mistrzostwo". Kosta Runjaic świadomy problemów Legii Warszawa
Paweł Jaskolka/Pressfocus
Legia Warszawa w ten weekend zmierzy się z Zagłębiem Lubin w meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Kosta Runjaic ma świadomość tego, że jego drużyna musi przede wszystkim poprawić grę w defensywie.
"Wojskowi" w zeszłym tygodniu zanotowali świetny początek w meczu z Koroną Kielce, lecz później mocno się rozluźnili i pozwolili rywalom na strzelenie dwóch goli. Kosta Runjaic wie, że takie sytuacje nie mogą się powtarzać. Na konferencji prasowej przed meczem z Zagłębiem Lubin raz jeszcze wrócił do poprzedniego spotkania.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Nie byliśmy do końca zadowoleni po meczu z Koroną. Pierwsze 65 minut to chyba najlepszy nasz czas w tym sezonie. Analizowaliśmy stracone bramki. Byliśmy w zbyt dużej euforii. Cały czas graliśmy ofensywnie i zapominaliśmy o defensywie. Oczywiście – mogliśmy prowadzić 4:0, a może nawet wyżej. Piłka jest jednak nieprzewidywalna. Nagle okazuje się, że tracimy bramkę na 3:1, następnie pada drugi gol dla Korony. Przeciwnik zyskał pewność siebie. My jako klasowa drużyna nie możemy do tego dopuszczać - podkreślił Runjaic na konferencji prasowej, cytowany przez oficjalną stronę Legii.
- Piłkarze w szatni uświadamiali sobie, co się stało i jakie napięcie się pojawiło. Była to dla nas bardzo dobra nauczka. Wiedzieliśmy, że dobrze zagraliśmy w ofensywie, ale zdajemy sobie również sprawę, że musimy popracować nad defensywą. Udało nam się jednak zdobyć trzy punkty i pozostajemy na dobrej drodze. Do 65. minuty graliśmy bardzo dobrze. To był nasz styl. Ofensywa to jedno, ale musimy znaleźć równowagę między atakiem, a obroną - powiedział.
- Zagramy z Zagłębiem, które ma nowego trenera. W ostatnich tygodniach, patrząc również na mecze kontrolne naszych rywali, lubinianie są niepokonani. Zagłębie ma bardzo dobrą ofensywę: Chodyna, Bohar, Adamski, Starzyński. Musimy zagrać tak, jak przez pierwsze 65 minut w spotkaniu z Koroną. Wówczas możemy wygrać ten mecz - dodał.
- W dalszym ciągu tracimy zbyt dużo bramek. Jak to się mówi: „Ofensywą wygrywa się mecze, a defensywą mistrzostwo”. Mamy więc jeszcze trochę do poprawy - stwierdził.
- Marc Gual? To dla mnie ani dobra, ani zła informacja. Znam tego piłkarza, to bardzo dobry zawodnik. Ja skupiam się jednak na kolejnym meczu i przygotowaniu drużyny. Takie informacje pojawiają się często, ale ja ich nie komentuję. Koncentrujemy się na tym, co tu i teraz. Znacznie ważniejsza jest chociażby nowa murawa - zakończył.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik03 Feb 2023 · 15:59
Źródło: Legia.com

Przeczytaj również