Ogromna kontrowersja w derbach Madrytu. Gwiazdor Atletico powinien zostać wyrzucony z boiska? [WIDEO]

Źródło: Twitter
W meczu Atletico z Realem miała miejsce spora kontrowersja. Sędzia nie wyrzucił z boiska Rodrigo de Paula, choć miał ku temu solidne podstawy.
W czwartek widzowie byli świadkami kolejnej dogrywki w derbach Madrytu na przestrzeni ostatnich kilku dni. Ostatecznie tym razem triumfowało Atletico, pokonując rywali zza miedzy 4:2.
W 100. minucie gry doszło jednak do kontrowersyjnej sytuacji z udziałem Rodrigo De Paula i Daniego Carvajala. Mogła ona wpłynąć na dalszy przebieg spotkania 1/8 finału Pucharu Króla.
Rodrigo de Paul w koszulce Atletico Madryt
Cesar Cebolla / pressfocus
Gdy "Królewscy" budowali kolejną akcję ofensywną, De Paul nastąpił na stopę Carvajala. Sędzia postanowił wstrzymać grę, lecz zdecydował się nie pokazywać Argentyńczykowi żółtej kartki.
Było to o tyle kluczowe, że 29-latek miał już na koncie napomnienie. Gdyby arbiter podjął decyzję o ukaraniu pomocnika za faul, ten musiałby opuścić boisko, a Real grałby w przewadze.
Decyzja mogła rzutować na rozstrzygnięcie widowiska. Chwilę później Antoine Griezmann strzelił bowiem gola na 3:2 dla "Los Colchoneros". Wynik w 119. minucie ustalił Rodrigo Riquelme.
Antoine Griezmann po golu na 3:2 w meczu Atletico - Real