Ogromna premia dla piłkarzy Napoli za awans w Lidze Mistrzów. De Laurentiis obiecał piłkarzom duże pieniądze

Ogromna premia dla piłkarzy Napoli za awans w Lidze Mistrzów. De Laurentiis obiecał piłkarzom duże pieniądze
Alessandro Garofalo/Pressfocus
Już we wtorkowy wieczór FC Barcelona zmierzy się z Napoli w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jak donosi Corriere dello Sport, Aurelio De Laurentiis obiecał piłkarzom "Azzurrich" specjalną premię za wyeliminowanie ekipy z Katalonii.
W lutym w Neapolu padł remis 1:1. Taki wynik sprawia, że przed rewanżem w Barcelonie kwestia awansu do ćwierćfinału jest całkowicie otwarta.
Dalsza część tekstu pod wideo
Faworytami wydają się zawodnicy "Blaugrany", lecz z pewnością nie mogą lekceważyć rywali. Ci będą mieli bowiem dodatkową motywację.
Stawką jest nie tylko awans do 1/4 finału, ale też możliwość gry w Klubowych Mistrzostwach Świata (więcej TUTAJ). Aurelio De Laurentiis chce dodatkowo zmotywować zawodników.
Aurelio De Laurentiis, prezydent Napoli
Alfredo Falcone/LaPresse / pressfocus
Jak donosi Corriere dello Sport, na piłkarzy Napoli czeka premia w wysokości 10 milionów euro. Piłkarze otrzymają ją, jeśli we wtorek wyeliminują FC Barcelonę.
Tym samym De Laurentiis przekaże zawodnikom niemal całą premię od UEFA. Europejska federacja za awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów płaci 10,6 miliona euro.
Trudno powiedzieć, czy w przypadku awansu jakaś część kwoty przypadnie Piotrowi Zielińskiemu. Polak został bowiem skreślony z kadry na rozgrywki Ligi Mistrzów.
Piotr Zieliński
Pressinphoto/Pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik11 Mar · 16:28
Źródło: Corriere dello Sport

Przeczytaj również