Ojciec Casha zabrał głos po powołaniach. "Na turniej byłby zdrowy. Może to decyzja polityczna?"

Ojciec Casha zabrał głos po powołaniach. "Na turniej byłby zdrowy. Może to decyzja polityczna?"
Piotr Matusewicz / pressfocus
Matty Cash nie dostał powołania do reprezentacji Polski na EURO 2024. W rozmowie ze Sport.pl do decyzji odniósł się ojciec zawodnika, Stuart. Podkreślił, że piłkarz byłby zdrowy na turniej w Niemczech.
W końcówce sezonu Cash zmagał się z problemami zdrowotnymi. Ojciec zawodnika zapewnia jednak, że ten normalnie trenuje i z pewnością byłby w pełni zdrowia na EURO 2024.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Przez ostatnie tygodnie on pracował bardzo ciężko, by znaleźć się w kadrze na EURO. Czuł, że nadawałby się do gry już na czerwcowe towarzyskie mecze Polaków, a na turniej na pewno byłby w pełni zdrowy - powiedział Stuart Cash.
W rozmowie ze Sport.pl ojciec piłkarza Aston Villi podkreślił, że Cash nie miał żadnego kontraktu z Probierzem ani jego współpracownikami. Wahadłowy o braku powołania dowiedział się z mediów.
- Nikt ze sztabu do niego nie zadzwonił, nie było żadnego kontaktu, by porozmawiać o powołaniu lub jego braku. Nie wiemy, jakie są powody tego, że Matty’ego nie ma w kadrze na turniej - podkreślił.
- O tym, że nie weźmie udziału w tym zgrupowaniu, dowiedział się dziś z portali społecznościowych, tak jak chyba wszyscy. Oczywiście był świadomy tego, co od wtorku pisało się w Polsce o możliwym braku jego powołania. Był z tego powodu smutny, ale wierzył do końca, że te informacje się jednak nie sprawdzą - dodał.
- Z tego co wiem, tydzień temu była jakaś wymiana informacji między sztabami medycznymi klubu i polskiej reprezentacji. Nie wiem jednak, czy selekcjoner dostał informację, że Matty nie byłby w 100 procentach gotowy do gry, czy zwyczajnie nie pasuje do koncepcji trenera. Być może ten za nim nie przepada albo jest to może jakaś polityczna decyzja? Tego, jak mówię, nie wiem, bo nikt się z nami nie kontaktował - zakończył.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik29 May · 14:23
Źródło: Sport.pl

Przeczytaj również