Olympique Lyon wywozi trzy punkty z Bordeaux

charnsitr / shutterstock.com
Piłkarze Girondins Bordeaux ulegli u siebie Olympique Lyon 2:3 (2:1) w jedynym piątkowym spotkaniu 34. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Matmut-Atlantique prowadzenie przyjezdnym zapewnił z bliska po niespełna kwadransie gry Memphis Depay. Na trafienie Holendra w końcówce pierwszej połowy odpowiedzieli skutecznie Jimmy Briand oraz Nicolas de Preville, którzy w niespełna pięć minut wykańczali akcje "Żyrondystów".
Po zmianie stron losy konfrontacji na korzyść "Les Gones" rozstrzygnęli jednak Maxwell Cornet i pięć minut przed końcem uderzeniem po koźle Moussa Dembele, kiedy gospodarze grali już osłabieni. Przy obu decydujących akcjach asysty zaliczył Nabil Fekir.
Siedmiokrotni mistrzowie Francji po osiemnastej wygranej w sezonie umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. Zespół z Akwitanii doznał natomiast trzeciej porażki z rzędu i pozostał na czternastej lokacie w klasyfikacji.
Daniel Makarewicz26 Apr 2019 · 22:45
Źródło: asinfo