Ośmiu piłkarzy poza kadrą na Ukrainę! Z nich Probierz na pewno nie skorzysta

Ośmiu piłkarzy poza kadrą na Ukrainę! Z nich Probierz na pewno nie skorzysta
Pawel Bejnarowicz / pressfocus
Reprezentacja Polski w piątek zmierzy się z Ukrainą z pierwszym meczu kontrolnym przed EURO 2024. Jak się okazuje, poza kadrą meczową znajdzie się aż ośmiu piłkarzy.
Przed Michałem Probierzem czas trudnych decyzji. Po piątkowym sparingu selekcjoner musi bowiem skreślić trzech kadrowiczów, którzy nie pojadą na turniej w Niemczech.
Dalsza część tekstu pod wideo
W szerokiej kadrze jest obecnie 29 zawodników. Na mecz z Ukrainą, podobnie jak w spotkaniach EURO 2024, można było zabrać 26 piłkarzy. Kadra będzie jednak znacznie krótsza.
Jak donosi oficjalna strona UEFA, poza kadrą znaleźli się Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Przemysław Frankowski, Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz, Damian Szymański, Krzysztof Piątek i Karol Świderski.
Wygląda na to, że większość z wymienionych zawodników może być pewna wyjazdu do Niemiec. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Slisza, który ostatnio narzekał na uraz stawu skokowego.
W piątek Probierz chce sprawdzić zawodników, którzy nie są pewni gry na EURO 2024. To podstawowy cel selekcjonera na spotkanie z Ukrainą.
Według naszych informacji w podstawowym składzie mają znaleźć się między innymi Bartosz Salamon, Sebastian Walukiewicz czy Arkadiusz Milik. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

Przeczytaj również