Ostra reakcja City na doniesienia o Haalandzie. "Rozważamy podjęcie działań prawnych"

Ostra reakcja City na doniesienia o Haalandzie. "Rozważamy podjęcie działań prawnych"
IMAGO / pressfocus
Enrique Riquelme chciał sprowadzić Erlinga Haalanda do Realu Madryt. Manchester City oficjalnie podkreślił, że nie ma na to najmniejszych szans. Kandydat na prezesa "Królewskich" może mieć problemy ze względu na swoje działania.
7 czerwca odbędą się wybory na prezesa Realu. Florentino Perez będzie walczył o utrzymanie stanowiska. Jego konkurentem jest Enrique Riquelme.
Dalsza część tekstu pod wideo
W środowy wieczór 37-latek pojawił się w programie El Hormiguero. Ogłosił, że jeśli wygra wybory, to planuje ściągnąć na Santiago Bernabeu Rodriego oraz Erlinga Haalanda. Zaprezentował nawet koszulkę "Los Blancos" z nazwiskiem Norwega.
Ojciec i agentka Haalanda publicznie ogłosili już, że nie ma takiego tematu. Do sprawy odniósł się też Manchester City, który przesłał komunikat portalowi The Athletic.
- Krążące w Hiszpanii pogłoski dotyczące przyszłości Erlinga Haalanda są nieprawdziwe. Nie ma możliwości, aby to się wydarzyło. W jego kontrakcie nie ma żadnej klauzuli, która by to umożliwiła. Rozważamy podjęcie działań prawnych w związku z wykorzystaniem wizerunku naszego zawodnika w takim kontekście - oświadczyli wicemistrzowie Anglii.
Haaland zakończył sezon 2025/26 z dorobkiem 38 bramek i dziewięciu asyst w 52 meczach City. Jego obecny kontrakt obowiązuje do 2034 roku.
Obecnie 25-latek szykuje się do mistrzostw świata. W fazie grupowej Norwegia zagra z Irakiem, Senegalem i Francją.
Mateusz - Jankowski
Mateusz JankowskiDzisiaj · 09:05
Źródło: The Athletic

Przeczytaj również