Ostre słowa Niklasa Suele po odejściu z Bayernu Monachium. "Mówiono o mnie rzeczy, które są nie do przyjęcia"

Ostre słowa Niklasa Suele po odejściu z Bayernu Monachium. "Mówiono o mnie rzeczy, które są nie do przyjęcia"
Oliver Behrendt
Niklas Suele po sezonie 2021/2022 rozstaje się z Bayernem Monachium. W rozmowie ze "Sport Bildem" Niemiec odniósł się do tego, co działo się w obecnych tygodniach i wskazał cele, jakie wyznaczył sobie w nowym klubie.
Środkowy obrońca odrzucił możliwość podpisania nowego kontraktu w stolicy Bawarii i zdecydował się na przenosiny do największego ligowego rywala, Borussii Dortmund. Już jakiś czas temu podpisał umowę z tym zespołem.
Dalsza część tekstu pod wideo
W ostatni weekend Suele nie znalazł się w kadrze Bayernu na ligowe spotkanie z Wolfsburgiem. Media spekulowały, że sam odmówił gry. W rozmowie ze "Sport Bildem" stoper ostro odniósł się do tych doniesień.
- Nawet po ogłoszeniu transferu chciałem udowodnić, że nadal chcę wygrać wszystko z Bayernem. Zdobyłem tutaj pięć tytułów mistrzowskich, dwa krajowe puchary, wygrałem Ligę Mistrzów. Teraz mam nadzieję, że uda mi się powtórzyć ten sukces w Dortmundzie. W zasadzie to nie nadzieja, naprawdę mocno w to wierzę - zapewnił Suele.
- Naprawdę zabolało mnie to, że opuściłem decydującą część sezonu ze względu na kontuzję mięśniową i chorobę. Walczyłem, aby wrócić do drużyny i wtedy do się stało. Być może pomógłbym zespołowi w lepszym wyniku niż ćwierćfinał LM. Myślałem o tym przez wiele dni - przyznał.
- To nieprawda, że odmówiłem wyjazdu na mecz z Wolfsburgiem. W ciągu ostatnich kilku tygodni mówiono o mnie rzeczy, które są nie do przyjęcia. W zeszły czwartek Julian Nagelsmann sam zapytał mnie, czy mogę być poza składem. Chciał dać szansę młodym piłkarzom, którzy będą w Bayernie w przyszłym sezonie. Zrozumiałem tę decyzję i zaakceptowałem ją - podkreślił.
- W piątek jeden z asystentów powiedział mi, że Marcel Sabitzer doznał kontuzji. Zakomunikowano mi, że mogę pojechać z zespołem, ale byłoby lepiej, gdybym tego nie zrobił. W niedzielę Julian Nagelsmann powiedział przed całym zespołem, że nie zrobiłem nic złego. Drużyna wie, że nigdy jej nie zawiodłem - zakończył.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik18 May 2022 · 08:40
Źródło: Sport Bild

Przeczytaj również