Oto nowy klub Lukaku? Złożono już oficjalną ofertę, poznaliśmy kwotę

Oto nowy klub Lukaku? Złożono już oficjalną ofertę, poznaliśmy kwotę
Fabrizio Corradetti/LaPresse / pressfocus
Romelu Lukaku wraz z końcem czerwca opuści Romę. Niewykluczone, że Belg w ekspresowym tempie wróci do Serie A. Usługami napastnika interesuje się kolejny zespół, który złożył już oficjalną ofertę.
Kariera Romelu Lukaku znalazła się na ostrym zakręcie. W wyjściu na prostą miało mu pomóc roczne wypożyczenie do Romy. Reprezentant Belgii zanotował dość udany epizod we włoskim zespole.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na przestrzeni całych rozgrywek atakujący zanotował 47 spotkań, zdobył 21 bramek oraz dołożył do nich cztery asysty. Spory wkład w grę Romy nie poskutkował jednak wykupem belgijskiego gracza.
Wraz z końcem czerwca Lukaku wróci do Chelsea, lecz jak wiadomo, nie zagrzeje on tam miejsca i niemal momentalnie zmieni otoczenie. Niewykluczone, że 31-letni piłkarz wróci do Serie A.
Z informacji podanej przez portal La Repubblica wynika, że usługami napastnika zainteresowały się władze Napoli. Wielkim zwolennikiem tego ruchu jest trener byłego mistrza Włoch, Antonio Conte.
Działacze angielskiego klubu mieli już otrzymać ofertę za Lukaku. Napoli jest w stanie zapłacić blisko 12 mln funtów oraz 2,5 mln funtów w ramach bonusów. Do transferu miałoby dojść już latem.
Chelsea wciąż nie przyjęła jednak tej propozycji. W kontrakcie napastnika jest bowiem umieszczona klauzula wykupu w wysokości 38 mln euro. Taką kwotę chcieliby otrzymać włodarze "The Blues".
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 09 Jun · 21:16
Źródło: La Repubblica

Przeczytaj również