Pachniało sensacją w Fortuna Pucharze Polski. Ekstraklasowicz potrzebował dogrywki

Adam Starszyński / PressFocus
Korona Kielce awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. “Złocisto-krwiści” po dogrywce wyeliminowali rezerwy Legii Warszawa (4:2).
Na pierwsze trafienie kibice zgromadzeni w Legia Training Center czekali do 34. minuty. Koronę na prowadzenie wyprowadził wówczas Dawid Błanik.
Tuż przed przerwą Legia II doprowadziła jednak do remisu. Bramkę zdobył dobrze znany z występów w pierwszym zespole Lindsay Rose.
W drugiej połowie również padły dwie bramki. Najpierw Korona strzeliła gola na 2:1, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Czyżycki. Potem z rzutu karnego wyrównał Adam Ryczkowski.
Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była zatem dogrywka. W niej faworyzowana Korona zdobyła dwie bramki. Obie autorstwa Martina Remacle.
“Złocisto-Krwiści” awansowali więc do 1/8 finału Pucharu Polski. Legia II, która w poprzedniej rundzie sensacyjnie wyeliminowała Ruch Chorzów, pożegnała się z rozgrywkami.
Adam Nowacki31 Oct 2023 · 14:36