Papszun coraz bliżej powrotu do Rakowa. Włodarczyk przekazał nowe informacje [NASZ NEWS]

Papszun coraz bliżej powrotu do Rakowa. Włodarczyk przekazał nowe informacje [NASZ NEWS]
Tomasz Kudala/Pressfocus
Zmiana trenera w Rakowie była tematem programu specjalnego na kanale Meczyki.pl na YouTube. Oficjalnie Dawid Szwarga przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera po sezonie. - Marek Papszun bardzo blisko, a moje źródło mówi, że na 99 procent, zostanie ponownie trenerem Rakowa - przekazał Tomasz Włodarczyk.
Raków ogłosił, że tylko do końca sezonu jego trenerem będzie Dawid Szwarga. Do kolejnych rozgrywek drużynę będzie przygotowywał nowy szkoleniowiec.
Dalsza część tekstu pod wideo
Bardzo możliwe, że będzie nim Marek Papszun. Tomasz Włodarczyk ujawnił, że Michał Świerczewski, właściciel Rakowa, intensywnie pracuje nad jego powrotem do Częstochowy.
Okazuje się, że sprawa jest naprawdę zaawansowana. Papszun miał nawet wytypować trenera, którego chciałby mieć w sztabie.
- Według moich informacji Marek Papszun na 99 procent wróci do Rakowa Częstochowa. Jego asystentem ma być Artur Węska. Ale oczywiście nie wszystko jest jeszcze zamknięte i trzeba poczekać na oficjalną informację - powiedział Włodarczyk.
- Wierzę w to źródło bardzo mocno i zobaczymy, jaki będzie komunikat Rakowa. Z tego, jakie sygnały dochodzą do mnie już od tygodnia, to jest blisko - to byłby wielki powrót. Moje źródło mówi, że na 99 procent Marek Papszun od nowego sezonu znów zawita pod Jasną Górę - dodał.
Według Włodarczyka Papszun w ostatnim czasie rozmawiał z zagranicznym klubem. I tu trzeba jeszcze pozostawić procent na decyzję. Miał też inną propozycję z Polski. Ostatecznie wszystko wskazuje na to, że wybrał wielki powrót do Częstochowy.
Papszun pracował w Rakowie w latach 2016-2023. Na początku kadencji prowadził klub na trzecim poziomie rozgrywkowym, ale później wygrał z nim mistrzostwo Polski, dwa krajowe puchary i dwa superpuchary.
Oglądaj program specjalny o zmianie trenera w Rakowie:
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski07 May · 15:06
Źródło: Meczyki.pl na YouTube

Przeczytaj również