Parada sezonu w Ekstraklasie! Spektakularna obrona bramkarza uratowała Jagiellonię przed porażką [WIDEO]

W ostatnim meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy Radomiak Radom bezbramkowo zremisował z Jagiellonią Białystok. Gospodarze mogli jednak wygrać, gdyby w końcówce pierwszej połowy fenomenalną paradą nie popisał się Zlatan Alomerović.
Choć oba zespoły w tym roku wcześniej nie przegrały i znajdują się o kilka pozycji nad strefą spadkową, to wciąż nie można wykluczyć, że będą uwikłane w walkę o utrzymanie. W tabeli Ekstraklasy panuje bowiem bardzo duży ścisk.
W poniedziałek w Radomiu kibice nie doczekali się goli, mimo że obie drużyny miały ku temu okazje. W pierwszej części spotkania znakomicie grał Zlatan Alomerović. Bramkarz Jagiellonii został bohaterem.
Najpierw w siódmej minucie zatrzymał uderzenie Lisandro Semedo. Mnóstwo roboty miał jednak tuż przed przerwą. Bez większego problemu poradził sobie ze strzałem Damiana Jakubika.
W 44. minucie Alomerović popisał się fenomenalną paradą. Najpierw zbił na słupek piłkę po uderzeniu Rochy, a później poradził sobie jeszcze z dobitką Dawida Abramowicza.
W drugiej części spotkania Jagiellonia mogła odpowiedzieć, lecz skuteczności brakowało Jesusowi Imazowi. Hiszpan w dobrej sytuacji uderzył jedynie w boczną siatkę.
Remis 0:0 oznacza, że Radomiak awansował na siódme miejsce w ligowej tabeli. Jagiellonia jest dwunasta, ale ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.
Maciej Pietrasik20 Feb 2023 · 20:52