Paraliż FIFA?! Przeciwnicy Infantino atakują, grożą nowym mundialem
Pozycja Gianniego Infantino jest słaba jak nigdy wcześniej. The Times informuje, że przeciwnicy szefa FIFA domagają się jego natychmiastowej rezygnacji. Grożą bojkotem mundialu i stworzeniem nowych rozgrywek.
W zeszłym tygodniu gruchnęła wieść o tym, że Infantino chce sprzedać prawa do mundialu. Udziały w nowej spółce miały mieć narodowe federacje, ale także prywatni inwestorzy.
Pomysł wywołał ogromny sprzeciw na całym świecie. Najpierw zbojkotowały je UEFA, później do europejskich federacji dołączyły CONCACAF i AFC.
Teraz pozycja Infantino jest słaba jak nigdy wcześniej. Jeszcze niedawno Szwajcar wydawał się pewniakiem do reelekcji na stanowisko szefa FIFA.
Wybory zaplanowano na marzec przyszłego roku, ale UEFA, CONCACAF i AFC nie zamierzają czekać. Zgodnie domagają się natychmiastowej rezygnacji Infantino.
Grożą, że w przypadku odmowy nie wezmą udziału w kolejnym mundialu i utworzą własne rozgrywki. Pisze o tym Martin Ziegler z The Times.
New York Post donosi z kolei, że Infantino błaga o pomoc Donalda Trumpa. Prezydent USA nie odbiera jednak telefonów od Szwajcara. Szef FIFA ma rozmawiać z Sekretarzem Stanu USA, Marco Rubio.