Paris Saint-Germain straciło punkty! Sergio Ramos wyrzucony z boiska [WIDEO]

Icon Sport / PressFocus
Paris Saint-Germain tylko zremisowało na wyjeździe z Reims 0:0 w drugim sobotnim meczu Ligue 1. Paryżanie grali przez ponad połowę spotkania w osłabionym składzie.
PSG przystąpiło do dzisiejszego meczu bez kontuzjowanych Leo Messiego czy Nuno Mendesa. Ponadto trener Christophe Galtier postanowił dać odpocząć Neymarowi, który pojawił się na boisku dopiero niedługo przed upływem godziny gry.
Mimo ubytków kadrowych mistrzowie Francji liczyli na skorzystanie z potknięcia Olympique'u Marsylia, które sensacyjnie przegrało dziś u siebie z ostatnim w tabeli Ajaccio (1:2).
Sprawy skomplikowały się dla paryżan pod koniec pierwszej połowy zawodów na Stade Auguste-Delaune, kiedy czerwoną kartkę obejrzał Sergio Ramos. Środkowy obrońca PSG nie wytrzymał emocjonalnie po tym, jak prowadzący zawody sędzia początkowo ukarał go żółtym kartonikiem za wcześniejszy faul.
Po zmianie stron podopieczni Galtier wydawali się kontrolować przebieg gry, ale - nawet z Neymarem na murawie - nie byli w stanie sforsować defensywy otwierającego przed tym meczem strefę spadkową francuskiej ekstraklasy przeciwnika.
Pomimo drugiej w tym sezonie straty ligowych punktów PSG powiększyło przewagę nad drugim w tabeli Olympiqu'iem Marsylia do trzech punktów. Oba zespoły zmierzą się ze sobą na Parc des Princes w następny weekend.
Dzięki sensacyjnemu remisu przeciwko mistrzom kraju Reims opuściło tymczasem strefę spadkową tabeli Ligue 1.
Wojciech_Falenta 08 Oct 2022 · 22:54