Paskudna kontuzja polskiego piłkarza. Padł na murawę w pucharowym starciu [WIDEO]

Screen Twitter
O wielkim pechu może mówić Patryk Szysz. Polski zawodnik doznał poważnej kontuzji w ostatnim spotkaniu tureckiego pucharu.
Patryk Szysz znajdował się teraz w dobrej formie. Były gracz Zagłębia Lubin zdobył dwie bramki w pucharowym starciu z Galatasaray, trafił w lidze przeciwko Sivassporowi, a także dorzucił asystę w meczu z Giresunsporem.
Tym samym Polak powoli przebijał się do pierwszego składu i odgrywał coraz większą rolę w Basaksehir. Niestety, jego passa została drastycznie przerwana przez poważną kontuzję.
W 66. minucie spotkania z Ankaragucu Szysz starał się z jednym z rywali. Podczas próby opanowania piłki źle postawił nogę, padł na murawę i zaczął zwijać się z bólu.
Informacje te nie zostały jeszcze potwierdzone, ale najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia stawu skokowego. Taki uraz może oznaczać nawet kilka miesięcy przerwy.
Polak nie był w stanie samodzielnie opuścić murawy, zniesiono go na noszach. 25-latka zmienił Deniz Turuc, a jego zespół ostatecznie zdołał wygrać 1:0 mimo gry w osłabieniu przez większą część spotkania.
Tym samym Basaksehir zrobił zdecydowany krok w stronę finału Pucharu Turcji. Rewanż przeciwko Ankaragucu zaplanowano na 23 maja.
Hubert Kowalczyk05 May 2023 · 09:34