Patrick Bamford uderzył niczym piłkarscy geniusze. Zjawiskowy gol w Pucharze Anglii [WIDEO]

Screen Twitter
Patrick Bamford zgłosił się do udziału w konkursie na najładniejszego gola podczas trwającej edycji Pucharu Anglii. Zawodnik Leeds United popisał się idealnym strzałem przeciwko Peterborough United.
Patrick Bamford nie pełni kluczowej roli w Leeds United. 30-latek wykorzystał wprawdzie swoją szansę w starciu z Birmingham City (3:1), gdy strzelił gola, ale na wcześniejszym etapie sezonu był głównie rezerwowym.
Niemniej to właśnie reprezentant Anglii wyszedł w pierwszym składzie na pucharowe starcie z Peterborough United. Daniel Farke szybko przekonał się, że podjął bardzo dobrą decyzję.
Już w 34. minucie meczu w FA Cup Bamford zanotował asystę przy golu Ethana Ampadu. Po zmianie stron strzelił zaś jedną z najbardziej spektakularnych bramek w ostatnich latach Pucharu Anglii.
W 47. minucie wspomniany Ampadu posłał długą piłkę w stronę napastnika. Doświadczony zawodnik przyjął podanie na klatkę, obrócił się i z powietrza huknął w stronę golkipera rywali. Fynn Talley nie miał najmniejszych szans, Leeds United podwyższyło prowadzenie.
Jeśli "Pawie" dowiozą prowadzenie do końca, to awansują do 1/16 finału rozgrywek. Najlepszym wynikiem zasłużonego klubu jest zwycięstwo w sezonie 1971/72.
Hubert Kowalczyk07 Jan · 16:25