Patryk Peda strzelił gola w lidze włoskiej. Świetne zachowanie reprezentanta Polski [WIDEO]

Patryk Peda błysnął w ostatniej kolejce Serie C. Zawodnik SPAL trafił do siatki w spotkaniu z Anconą, które zakończyło się wynikiem 2:2.
Peda niezbyt dobrze rozpoczął sobotni mecz. W 6. minucie Polak stracił piłkę na własnej połowie, co bezlitośnie wykorzystał Lorenzo Paolucci, który otworzył wynik.
Już w 13. minucie nastąpiła rehabilitacja Pedy. Środkowy obrońca doszedł do piłki po centrze z rzutu rożnego i pewnym strzałem pokonał Filippo Perucchiniego. Akcja bramkowa Pedy na poniższym filmiku od [1:12]
W drugiej połowie SPAL wyszło na prowadzenie po trafieniu Marco Rosafio. Alberto Spagnoli zapewnił jednak przyjezdnym jeden punkt. Po remisie SPAL zajmuje 18. miejsce w Serie C. W następnej kolejce Peda i spółka zmierzą się z Gubbio.
Polak w sumie ma na koncie dwie bramki i dwie asysty w tym sezonie. Wcześniej udało mu się trafić do siatki w rywalizacji z Lucchese.
W październiku 21-latek został doceniony przez Michała Probierza i zadebiutował w pierwszej kadrze. Od tego czasu uzbierał trzy występy w seniorskiej reprezentacji.
Adam Kłos26 Nov 2023 · 07:29