Patryk Szysz znów błysnął w Turcji! Kolejny ważny gol polskiego piłkarza [WIDEO]

Screen z Twittera
Początek kwietnia jest z pewnością bardzo udany dla Patryka Szysza. Polski skrzydłowy dopiero co został bohaterem pucharowego spotkania z Galatasaray, a w niedzielę trafił do siatki w ligowym starciu z Sivassporem.
25-latek po dobrym sezonie w barwach Zagłębia Lubin zdecydował się na wyjazd z Polski. Końca dobiegł jego kontrakt z "Miedziowymi", dzięki czemu piłkarz miał dowolność w wyborze nowego pracodawcy.
Ostatecznie zdecydował się na dołączenie do tureckiego Basaksehiru. Przez długi czas był tam jedynie rezerwowym, wchodząc na murawę jedynie w końcówkach spotkań.
Ostatnio wywalczył sobie jednak miejsce w wyjściowej jedenastce i można powiedzieć, że w pełni wykorzystał daną mu szansę. W środę został bohaterem pucharowego spotkania z Galatasaray.
Wówczas ustrzelił dublet, a jego drużyna dość niespodziewanie wygrała na wyjeździe 3:2. W niedzielę Szysz znalazł się natomiast w wyjściowej jedenastce Basaksehiru na ligowy mecz z Sivassporem.
Do przerwy drużyna Polaka przegrywała 0:1. Pechową interwencję zaliczył Leonardo Duarte. Brazylijski obrońca skierował piłkę do własnej bramki, dając prowadzenie Sivassporowi.
W 61. minucie do wyrównania doprowadził nie kto inny, jak właśnie Szysz. Polak uciekł rywalom po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i dał swojej drużynie remis 1:1. Ten wynik utrzymał się do końcowego gwizdka. Dla 25-latka był to trzeci ligowy gol w tym sezonie.
Maciej Pietrasik09 Apr 2023 · 17:04