Paulo Sousa na razie nie przemówi. PZPN nadal ustala termin konferencji [NASZ NEWS]

Paulo Sousa na razie nie przemówi. PZPN nadal ustala termin konferencji [NASZ NEWS]
Pacific Press / SIPA / PressFocus
Prezes Zbigniew Boniek mówił o poniedziałku, a sekretarz generalny, Maciej Sawicki, o wtorku jako dniu, kiedy Paulos Sousa - nowy selekcjoner reprezentacji Polski - po raz pierwszy spotka się z dziennikarzami. Nic z tego. Na razie nie wiadomo, kiedy Portugalczyk odpowie na pytania dotyczące kadry. PZPN wciąż ustala z nowym trenerem odpowiedni termin.
W miniony czwartek dowiedzieliśmy się oficjalnie, że to Paulo Sousa, były trener Girondins Bordeaux czy Fiorentiny, poprowadzi biało-czerwonych w 2021 roku. Boniek zapowiedział, że następca Jerzego Brzęczka szybko przywita się z nowym krajem. - W poniedziałek albo wtorek zorganizujemy pierwszą konferencję prasową. Z uwagi na pandemię odbędzie się ona online, ale trener odpowie na wszystkie nurtujące pytania - zapowiedział szef federacji.
Dalsza część tekstu pod wideo
Potem Sawicki doprecyzował w "Stanie Futbolu", że ma być to jednak wtorek, a PZPN wciąż ustala z trenerem, kiedy byłby najlepszy czas na jego przyjazd do kraju. Kiedy Portugalczyk pojawi się w Polsce? - To zależy od sytuacji, bo teraz przyjazd oznaczałby dziesięciodniową kwarantannę. Musimy znaleźć dobry moment na ten przyjazd - mówił w programie Sawicki.
Znaków zapytania jest zatem sporo. Takie czasy, gdy nawet konferencja prasowa to ze względu na pandemię spory wysiłek techniczny. Dokładnego terminu pierwszego spotkania zatem wciąż nie znamy. - Zrobimy to na spokojnie. Nie ma pośpiechu - mówią w piłkarskiej centrali.
Być może Sousa zanim przemówi chce najpierw wykonać jakieś pierwsze ruchy względem piłkarzy. Poznać ich nieco lepiej. Zebrać więcej danych na temat kadry. A dopiero potem otwierać usta.

Przeczytaj również