Paulo Sousa: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

Fiorentina pokonała u siebie Inter Mediolan 5:4 w sobotnim meczu Serie A. Paulo Sousa, trener „Violi”, powiedział, że to było świetne widowisko.
Zespół z Florencji przegrywał 1:2 i zmarnował rzut karny. Potem prowadził 5:2, ale po dwóch trafieniach w końcówce Mauro Icardiego zrobiło się 5:4.
- To był wspaniały mecz pomiędzy drużynami, które lubią grać piłką i atakować. Uważam, że moi zawodnicy zasłużyli na zwycięstwo za swoją grę - powiedział Sousa w rozmowie z „Mediaset Premium”.
Jego podopieczni zajmują ósme miejsce w tabeli. Do wyprzedzających ich „Nerazzurrich” tracą jeden punkt. Czy będą jeszcze walczyć o awans do Ligi Europy?
- Przede wszystkim pracujemy, aby poprawić naszą grę z meczu na mecz. Taki zawsze był nasz plan i chcemy go kontynuować - podkreślił.
- W organizacji naszego ataku staramy się grać dynamicznie i sprawiać jak najwięcej problemów rywalom. Chcemy wykańczać wszystkie akcje, które sobie stworzymy. W tym spotkaniu trochę ich wykorzystaliśmy - przyznał.
- Zawsze staramy się wygrać każdy mecz. Czasem nam się to udaje, a czasem nie. Nie patrzymy na inne wyniki - przyznał.
W następnej kolejce drużyna z o Artemio Franchi zagra na wyjeździe z US Citta di Palermo.