Pewne zwycięstwa AC Milan i Sampdorii. Grali Polacy

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
AC Milan rozbił u siebie Chievo Werona 3:1 (2:0) w niedzielnym meczu 8. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Giuseppe Meazza w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Mariusz Stępiński. Polski napastnik zaliczył całe zawody. Dwanaście minut przed końcem na boisku pojawił się również Paweł Jaroszyński.
Dwubramkowe prowadzenie do przerwy zapewnił ekipie z Lombardii Argentyńczyk Gonzalo Higuain. Jedenaście minut po zmianie stron podwyższył Giacomo Bonaventura. Przy tych trafieniach trzy asysty zaliczył Hiszpan Suso.
Osiemnaście minut po zmianie stron rozmiary porażki przyjezdnych zmniejszył jedynie Sergio Pellissier.
"Rossoneri" dzięki drugiej wygranej z rzędu awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli. "Latające Osły" natomiast po czwartej kolejnej porażce nadal zamykają klasyfikację.