Pewne zwycięstwo Bayernu Monachium! Hat-trick Kane'a, ofensywne show podopiecznych Tuchela [WIDEO]

Bayern Monachium odniósł efektowne zwycięstwo w piątej kolejce ligowej. Podopieczni Thomasa Tuchela rozbili Bochum 7:0.
Bayern błyskawicznie objął prowadzenie w dzisiejszym meczu. W 4. minucie Eric Choupo-Moting wykorzystał podanie Kingsleya Comana i strzelił na pustą bramkę.
Podopieczni Thomasa Tuchela poszli za ciosem. W 13. minucie prowadzenie podwyższył Harry Kane, dla którego było to już piąte trafienie w Bundeslidze.
Bayern napierał na rywali, szukając kolejnych trafień. Po dwóch kwadransach gospodarze prowadzili 3:0 za sprawą bramki Matthijsa de Ligta. Holendrowi z rzutu rożnego asystował Joshua Kimmich.
Do przerwy Bayern prowadził różnicą czterech trafień. Na listę strzelców wpisał się również Leroy Sane, do którego świetne podanie posłał Kane.
W drugiej połowie Anglik zdobył drugą bramkę. Reprezentant "Synów Albionu" pewnie wykorzystał rzut karny. Przy bezpiecznym wyniku Tuchel mógł dać szansę młodszym zawodnikom. Na murawie zameldowali się 18-letni Mathys Tel i 20-letni Frans Kratzig.
W końcówce monachijczycy jeszcze dobili rywala. Najpierw do siatki trafił Tel, a później hat-tricka skompletował Kane.
Bayern wygrał 7:0, dzięki czemu wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli. Ekipa Bochum zajmuje 15. lokatę.
Adam Kłos23 Sep 2023 · 17:24