Pewne zwycięstwo CD Leganes na wyjeździe

facebook.com/realclubcelta
CD Leganes wygrało na wyjeździe z Getafe CF 2:0 w meczu 29. kolejki La Liga. Dla gospodarzy to pierwsza przegrana od siedmiu spotkań.
Getafe było faworytem tego spotkania. Podopieczni Pepe Bordalasa walczą o europejskie puchary, dodatkowo nie przegrali siedmiu meczów, a u siebie w czterech ostatnich spotkaniach zanotowali wygrane.
Goście z Leganes zdołali jednak sprawić niespodziankę. Prowadzenie objęli po golu Michaela Santosa w 50. minucie. Urugwajczyk pierwsze trafienie w tym sezonie zanotował po strzale głową.
Wynik spotkania na 2:0 ustalił Juanfran w 83. minucie, kończąc indywidualną akcję prawym skrzydłem, uderzeniem w długi róg. Dla 30-letniego obrońcy to również pierwszy gol w tym sezonie.
"Pepineros" mogli wygrać jeszcze wyżej, ale w 18. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Guido Carrillo, który po raz ostatni bramkę w lidze zdobył na początku grudnia.
W tabeli La Liga Getafe jest czwarte, mając na koncie 46 punktów. Leganes po dziewiątym zwycięstwie w sezonie awansowało na jedenastą pozycję z dorobkiem 36 punktów.