Pewne zwycięstwo Legii, rekord Kucharczyka oraz debiutanckie gole Jose Kante i Carlitosa! [VIDEO]

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Legia Warszawa pokonała Cork City 3:0 w rewanżowym spotkaniu 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz legioniści także wygrali 1:0. Dzięki temu awansowali do kolejnej rundy eliminacji.
W pierwszej połowie mistrzowie Polski stworzyli sobie kilka okazji do strzelenia gola. Udało się wreszcie w 27. minucie, gdy Jose Kante wbił piłkę do bramki rywali. To jego debiutancka bramka w barwach Legii.
W drugiej połowie obie drużyny miały okazje do zdobycia gola, ale bramka padła dopiero w 73. minucie, gdy Miroslav Radović  bardzo pewnie wykorzystał rzut karny.
W końcówce spotkania trzecią bramkę dla Legii strzelił Carlitos. On także zdobył dziś debiutancką bramkę w barwach mistrzów Polski.
Warto dodać, że po występie w tym meczu Michał Kucharczyk stał się rekordzistą wszech czasów pod względem występów w rozgrywkach europejskich w barwach polskich klubów. To był 64. mecz w jego karierze, co więcej, wszystkie rozegrał w koszulce Legii.
Następnym przeciwnikiem Legii będzie zwycięzca dwumeczu HSK Zrinjski Mostar - Spartak Trnava. Pierwsza konfrontacja tych drużyn zakończyła się wygraną mistrzów Słowacji 1:0.