Pewne zwycięstwo Legii w sparingu. Stołeczni nie dali szans cenionym rywalom. "Wynik mógł być większy"

Adam Starszynski / PressFocus
Legia Warszawa pewnie pokonała Dynamo Kijów 3:1 (2:1) w poniedziałkowym sparingu. Mimo tego w ekipie "Wojskowych" czuć było pewien niedosyt związany ze spotkaniem.
Dynamo Kijów było bez wątpienia najbardziej wymagającym rywalem Legii w trakcie przygotowań przed rundą wiosenną Ekstraklasy. Wcześniej stołeczni zagrali z Olimpią Elbląg (6:0), Ordabasami (1:0) oraz SK Rapid (1:1).
Mimo klasy Ukraińców, to Polacy wyszli na prowadzenie. Wynik w 31. minucie otworzył Muci, ale bardzo szybko odpowiedział Ponomarenko. Napastnik wykorzystał niepewność defensywy warszawiaków.
Niemniej jeszcze przed przerwą stan na 2:1 zmienił Augustyniak, zaś po zmianie stron kolejne trafienie dołożył Kramer. Skończyło się na 3:1 (2:1) na korzyść Legii, chociaż mogło być jeszcze lepiej. To zawodnicy Kosty Runjaica dominowali w tym spotkaniu.
- To był najgroźniejszy rywal podczas obozu w Turcji, czołowy zespół ligi ukraińskiej. Sparing na plus, ten wynik mógł być większy. W defensywie i ofensywie było sporo pozytywnych rzeczy. Nie powinniśmy tak łatwo stracić gola, ale ogólnie test bardzo na plus - przyznał Patryk Kun w rozmowie dla portalu Meczyki.pl.
Patryk Kun (Legia Warszawa) i Samuel Szczygielski (Meczyki.pl) podczas wywiadu
Screen Meczyki.pl YouTube
Dla Legii był to ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Kolejny mecz stołecznych zaplanowano na 9 lutego, gdy zmierzą się z Ruchem Chorzów.
Więcej na temat przygotowań w Turcji posłuchacie w programie Ekstraklasa Raport:
Hubert Kowalczyk29 Jan · 17:42