Pewne zwycięstwo Łudogorca, dwa gole Jakuba Świerczoka

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Łudogorec Razgrad rozbił u siebie Botew Płowdiw 3:0 (2:0) w sobotnim meczu 4. kolejki grupy mistrzowskiej bułgarskiej Parva Ligi.
Na obiekcie obrońców tytułu w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Jacek Góralski, którego zastąpił w drugiej połowie Madagaskarczyk Anicet. Po 22 minutach pojawił się również Jakub Świerczok, który z kolei zmienił kontuzjowanego Rumuna Claudiu Keseru.
Napastnik reprezentacji Polski tuż przed przerwą podwyższył prowadzenie gospodarzy. Osiem minut wcześniej rzut karny wykorzystał Rumun Dragos Grigore. Świerczok minutę przed końcem przypieczętował jeszcze okazały sukces zespołu z Razgradu, po raz drugi tego dnia wpisując się na listę strzelców.
Łudogorec po drugim z rzędu i czwartym w sześciu ostatnich meczach zwycięstwie umocnił się na czele tabeli. Botew po drugiej porażce z rzędu jest czwarty w klasyfikacji.