Pewne zwycięstwo Wisły Kraków. "Biała Gwiazda" wygrała pierwszy sparing

Krzysztof Porębski / PressFocus
Wisła Kraków w pierwszym zimowym sparingu pokonała dziesiąty zespół słowackiej ligi, Tatran Lipowski Mikułasz 3:0 (2:0).
Spotkanie zostało rozegrane w Myślenicach. Kolejne mecze towarzyskie czekają Wisłę już na obozie w Turcji, na który klub z Krakowa wyleci 15 stycznia.
Wynik meczu z Tatranem otworzył w 15. minucie Dor Hugi, który wykorzystał bardzo dobre dogranie Jana Klimenta.
Jeszcze przed przerwą “Biała Gwiazda” podwyższyła na 2:0. Tym razem indywidualną akcję przeprowadził Nikola Kuveljić i umieścił futbolówkę w siatce.
Trzecia bramka padła dopiero w 84. minucie. Uderzał Felicio Brown Forbes, piłkę odbił golkiper rywali, ale skuteczną dobitką wykazał się Michal Skvarka.
Na boisku pojawili się piłkarze sprowadzeni przez Wisłę w ostatnim czasie. Sebastian Ring wyszedł w pierwszym składzie, a Zdenek Ondrasek grał po przerwie.
Wisła Kraków - Tatran Lipowski Mikułasz 3:0 (2:0)