Pewne zwycięstwo Wisły Kraków! Rywale bez szans, "Biała Gwiazda" wciąż w walce o trofeum [WIDEO]

Krzysztof Porębski / PressFocus
Wisła Kraków pewnie pokonała Stal Rzeszów 4:1 (1:0). Dzięki temu "Biała Gwiazda" jest już pewna awansu do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski.
Kilka dni temu doszło do prawdziwego wstrząsu w Wiśle Kraków. Z posadą trenera pożegnał się Radosław Sobolewski, który podał się do dymisji. Miejsce szkoleniowca zajął Mariusz Jop.
Były reprezentant Polski zadebiutował przy okazji spotkania w Fortuna Pucharze Polski i trzeba przyznać, że wypadł naprawdę dobrze. Jego drużyna nie miała większych problemów z awansem do kolejnej rundy.
Już w 7. minucie wynik starcia ze Stalą Mielec otworzył Dawid Szot. W pierwszej połowie więcej trafień nie było, chociaż należy przyznać, że to gospodarze zdecydowanie dominowali.
Po zmianie stron "Biała Gwiazda" w końcu zaczęła wykorzystywać nadążające się okazje z większą skutecznością. W 50. minucie podwyższył Angel Rodado, zaś chwilę później Bartosz Talar. 21-latek pokonał bramkarza kąśliwym strzałem z granicy pola karnego.
W 66. minucie przyjezdni nieco się przebudzili i Szymona Kadziołka strzelił gola kontaktowego. Marzenia Stali rozwiał jednak Patryk Gogol, który odpowiedział po kilkudziesięciu sekundach.
Tym samym Wisła wygrała 4:1 (1:0) i awansowała do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Na tym samym etapie zameldowały się już Widzew Łódź, Korona Kielce, Pogoń Szczecin, Piast Gliwice, Raków Częstochowa i Jagiellonia Białystok. Pozostało jedno miejsce, które zajmie Lech Poznań lub Arka Gdynia.
Hubert Kowalczyk07 Dec 2023 · 19:58