Pewny awans Ajaksu Amsterdam, Filip Bednarek na ławce

charnstir/Shutterstock
W ćwierćfinale Pucharu Holandii (KNVB Beker) Ajax Amsterdam wygrał z SC Heerenveen 3:1 i awansował pewnie do 1/2 finału rozgrywek.
Cztery dni wcześniej oba zespoły rywalizowały w Eredivisie. Również na Amsterdam Arenie, wówczas spotkanie ligowe zakończyło się remisem 4:4.
Tym razem piłkarze Ajaksu nie pozostawili rywalom żadnych nadziei. Już po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 3:0. Na listę strzelców najpierw wpisał się Noussair Mazraoui, a później dwukrotnie Donny van de Beek.
Zawodników "Dumy Fryzji" stać było w końcówce spotkania na honorowe trafienie. Bramkę zdobył w 84. minucie Pelle van Amersfoort. Goście mieli okazję, by zmniejszyć jeszcze rozmiary porażki, ale rzutu karnego nie wykorzystał Sam Lammers.
W zespole z Heerenveen całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Filip Bednarek. Polski bramkarz w obecnym sezonie nie pojawił się jeszcze na murawie.
Podopieczni Erik Ten Hag awansowali do półfinału Pucharu Holandii, gdzie już wcześniej zameldowały się zespoły: Feyenoord Rotterdam, Willem II Tilburg i AZ Alkmaar. Pary w 1/2 finału wyłoni losowanie.