Pewny triumf Atalanty! Kompletna demolka w półfinale LE [WIDEO]

Źródło: Twitter / screen
Atalanta zagra w finale Ligi Europy! Podopieczni Gian Piero Gasperiniego nie dali szans Olympique'owi Marsylia w rewanżu na własnym stadionie.
Gospodarze wykreowali sobie pierwszą sytuację już w ósmej minucie. Po wrzutce Teuna Koopmeinersa piłka dotarła do Charlesa De Ketelaere, który stanął oko w oko z Pau Lopezem, ale trafił jedynie w słupek.
W kolejnych minutach nadarzyła się kolejna szansa dla "La Dei". Po stracie marsylczyków w defensywie futbolówkę przejął De Ketelaere. Trafiła ona do Scamacci, lecz jego potężny strzał przeleciał obok bramki.
Włoch mógł otworzyć rezultat również w 24. minucie. Po kornerze oraz zamieszaniu w polu karnym Scamacca był o krok od umieszczenia piłki w siatce. Po chwili Lopez interweniował przy dobitce De Ketelaere.
Ostatecznie pierwszego gola strzelił Ademola Lookman. Po podaniu od De Ketelaere Anglik przebiegł z piłką kilkanaście metrów, zabawił się z obroną gości i wbił piłkę do bramki płaskim strzałem z dystansu.
W 36. minucie z obrębu pola karnego swoich sił próbował również bardzo aktywny w pierwszej połowie De Ketelaere. Lopez zanotował jednak udaną interwencję.
W drugiej odsłonie to Olympique Marsylia jako pierwszy był bliski strzelenia gola. Po stracie piłki przez defensywę "La Dei" Iliman Ndiaye chciał przelobować Juana Musso, jednak ostatecznie nie trafił w bramkę.
W 52. minucie było już jednak 2:0. Po wybiciu piłki przez marsylczyków Matteo Ruggeri wymienił się piłką z Lookmanem, po czym znakomitym uderzeniem pokonał Lopeza. Koledzy Włocha aż łapali się za głowy.
Niedługo później szansę na nawiązanie kontaktu z Atalantą zmarnował Jordan Veretout. Wydawało się, że uderzenie Francuza z rzutu wolnego zmieści się tuż pod poprzeczką, ale tylko uderzyło w obramowanie.
Pod koniec spotkania stałego fragmentu gry nie wykorzystał również Pierre-Emerick Aubameyang. Strzał Gabończyka uderzył prosto w mur zawodników Atalanty.
W doliczonym do drugiej części widowiska czasie gry El Bilal Toure dobił rywali. Malijczyk ustalił rezultat meczu po indywidualnej akcji lewym skrzydłem, którą zakończył płaskim strzałem z kilku metrów.
Po remisie 1:1 w pierwszym spotkaniu tym razem to Atalanta wyraźnie przeważała w starciu z Olympique'iem Marsylia. Gracze Gian Piero Gasperiniego zasłużenie wygrali 3:0 i awansowali do finału Ligi Europy!
Michał Boncler09 May · 22:52